• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

phatchPisząc Koncert podwójny a-moll na skrzypce i wiolonczelę, Johannes Brahms (1833-1897) partie solowe przeznaczył dla dwojga swoich przyjaciół: dla sławnego skrzypka Józefa Joachima i dla wiolonczelisty Kwartetu Joachima, Roberta Hausmanna.

Obaj muzycy wzięli udział w prawykonaniu utworu w 1887 r. w Kolonii, a towarzyszyła im orkiestra pod dyrekcją kompozytora. Niekoniecznie wielkiej przyjaźni, ale na pewno dobrego porozumienia artystycznego wymaga współpraca solistów przy wykonaniu tego utworu. W FŁ będą to David Radzyński – koncertmistrz Izraelskiej Orkiestry Filharmonicznej oraz Karolina Jaroszewska-Rajewska – solistka solistka Orkiestry Symfonicznej

Filharmonii Narodowej w Warszawie. Muzycy prezentowali wspólnie między innymi Koncert podwójny na skrzypce, wiolonczelę i orkiestrę Jana Radzyńskiego. W programie koncertu w Filharmonii Łódzkiej znajdzie się też I Symfonia Johannesa Brahmsa, ze względu na wyraźne pokrewieństwo z dziełami ostatniego z klasyków wiedeńskich zwana „X Symfonią Beethovena”. „Na podstawie tego dzieła – jeżeli już nie wcześniej – musi sobie każdy muzyk uzmysłowić duchowe pokrewieństwo Brahmsa z Beethovenem” – pisano po prawykonaniu. Łódzkich filharmoników poprowadzi znany dyrygent Marek Pijarowski.
17 maja 2019 (piątek), godz. 19.00.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież